Magabiztos olasz győzelemmel indult az Európa-bajnokság

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság nyitómérkőzésén a római Stadio Olimpicoban az olasz válogatott és a török nemzeti tizeneggyel találkozott. A találkozón a koronavírus-járvány miatti korlátozások miatt 16000 szurkoló lehetett jelen.

A mérkőzést az olasz csapat kezdte jobban, Florenzi mentett meg egy labdát az ellenfél büntetőterületén, amelyből Berardi került helyzetbe, lövése az oldalhálót találta el.

A 12. percben Yilmaz indult meg a jobb oldalon, azonban beadására nem érkezett senki középen.

Mezőnyjáték folyt az első negyedóra végén, sem Donnarummának, sem Cakirnak nem volt védenivalója.

A 18. percben volt az első komolyabb helyzet. Immobile tette le Insignének, akinek lövése elkerülte a kaput.

Egy perccel később Bonucci lőtt jócskán kapu mellé.

A 21. percben Immobile lőtt, akinek próbálkozását Süyüncü blokkolta.

A félidő felénél jegyezhettük fel az első szögletet. Berardi beadását Chiellini feljelte kapura, Cakir óriási bravúrral védett.

WHAT. A. SAVE!

Uğurcan Çakır #TUR #EURO2020 pic.twitter.com/w1s70BtFCf

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 11, 2021

Fél óra után Insigne beadását mentette Celik. Az olasz csapat továbbra is fölényben játszott, de nem tudott gólt szerezni.

Egy perccel később Berardi beadását Immobile fejelte a kapu mellé.

A 36. percben megint Insigne lőtt kapura, Cakir könnyedén védte a próbálkozást.

Az olaszok többet birtokolták a labdát, többször is megdolgoztatták Cakir kapust, de nem tudták megszerezni a vezetést az első 40. percben.

Három perccel később újabb helyzetet hagytak ki az olaszok. Berardi lövését fogta Cakir.

Egy perccel később a túloldalon Burak Yilmaz esett el Chiellini mellett Makkelie nem fújt büntetőt.

Az első félidőben az olaszok mezőnyfölényben játszottak, több helyzetük volt, de gól nem született, az első félidőben Törökország-Olaszország 0-0

HALF-TIME

Chiellini header tipped over by Uğurcan Çakır…

Goalless at the break in Rome. Who’s impressed you so far?#EURO2020

A második félidőt ott folytatta az olasz csapat kezdte jobban, Di Lorenzo elöl mentettek a védők.

Az 51. percben egy labdaszerzést követően Cengiz Ünder indult meg, lövését Donnarumma védte. Ez volt az első török kapuralövés.

Két perccel később egy öngóllal szerzett vezetést Olaszország. Immobile indította Berardit, aki beadta a labdát és a tisztázni szándékozó Demiralról a kapuba pattant a labda. (0-1)

GOAL! Turkey 0-1 Italy (Merih Demiral 53′ og). #EURO2020 pic.twitter.com/5wPSVGsAds

A gól után az olaszok újabb nagy helyzetet alakítottak ki. Spinazzola lőtt kapura, Cakir védett, a kipattanó után Berardi lőtt mellé.

Két perccel később Insigne lövése ment jócskán kapu mellé.

Az 59. percben Berardi hagyott ki újabb lehetőséget. Úgy tűnt érik a második olasz gól.

A 65. percben aztán Berardi beadása után Spinazzola lőtt, lövését Cakir védte, a kipattanót Immobile a kapuba lőtte. Úgy tűnt, eldőlt a találkozó. (0-2)

""

A második gól után az olaszok igyekeztek gyorsan lezárni a vitás kérdéseket, tartották a labdát.

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Karaman csúsztatta a labdát az olasz kapura, de Donnarumma könnyedén fogta ölre.

A 79. percben végleg eldőlt minden. egy eladott labda után Immobile tette balra Insignének, aki nagyon szép gólt csavart a kapu bal oldalára. (0-3)

Insigne curls in a third for Italy#EURO2020 pic.twitter.com/HvLIzc4iSi

A 85. percben a csereként beállt Bernardeschi ívelt be rosszul egy szabadrúgást.

Három perccel később pedig egy szabálytalanság után Süyüncü kapta a mérkőzés első sárgáját.

A hosszabbításban Burak Yilmaz került gólhelyzetbe, azonban Bonucci menteni tudott.

Az olasz válogatott az első mérkőzésen ezúttal nem ragadt be a rajtnál az Európa-bajnokságon, és nagy fölénnyel győzte le Törökország együttesét.

A végeredmény. Törökország-Olaszország 0-3

#EURO2020

FT – The perfect start #TURITA #ITA #Azzurri #VivoAzzurro pic.twitter.com/d3NarbZywh

— Italy (@azzurri) June 11, 2021

Borítókép: GettyImages

Sport365.hu – Az olaszok több helyzetet is kialakítottak, de 45 perc után nincs gól

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság nyitómérkőzésén a római Stadio Olimpicoban az olasz válogatott és a török nemzeti tizeneggyel találkozott. A találkozón a koronavírus-járvány miatti korlátozások miatt 16000 szurkoló lehetett jelen. A mérkőzést az olasz csapat kezdte jobban, Florenzi mentett meg egy labdát az ellenfél büntetőterületén, amelyből Berardi került helyzetbe, lövése az oldalhálót találta el.